جهت کاهش هزینه های ترخیص کالا، ثبت اظهار نامه در گمرک ، به شکل تخصصی و محاسبه حقوق ورودی کالا ، نیاز به تعیین تعرفه و ارزش کالا دارید تا بتوانید هزینه های گمرکی را محاسبه نمایید که در این زمینه و سایر خدمات تخصصی گمرکی و بازرگانی می توانید با شرکت بازرگانى ترخيصكاران تماس حاصل نمایید.

تعیین ارزش کالا
در محاسبات گمرکی(محاسبه حقوق ورودی : سود بازرگانی یا درصدی از ارزشCIF  کالا است(تعرفه ارزشی) یا بر حسب وزن کالا محاسبه میشود)

هنگام ترخیص کالا ،ارزش کالای وارداتی حائز اهمیت است.  گواهی مبدا و فاکتور مشخص کننده ارزش کالای وارداتی است .

روش های تعیین ارزش کالای وارداتی

  • فاکتور صاحب کالا
  • ارزش تعیین شده توسط گمرک و سامانه TSC و سوابق ارزشی
  • مراجعه به گمرک ایران و تقاضای کتبی جهت تعیین تعرفه که ضمن آن می توانید حقوق گمرکی ، سود بازرگانی ، شرایط ورودی کالای مورد استعلام را بپرسید

در صورت کم اظهاری کالایی علاوه بر اینکه ما به التفاوت باید بدهید ،باید مبلغی را به عنوان جریمه به گمرک نیز پرداخت نمایید .

تعیین تعرفه کالا: Customs Duties

درکتاب مقررات  واردات و صادرات برای هر کالا یک کد 8 رقمی اختصاص داده شده . البته 8 رقم در کشور ما در برخی کشورها این کد تا 11 رقم است

از دو طریق تعیین تعرفه امکانپذیر است : تعیین تعرفه اینترنتی – تعیین تعرفه تخصصی

جهت تعیین تعرفه اینترنتی به سایت http://www.tpo.ir/tlaw مراجعه کرده .جهت تعیین تعرفه تخصصی  با شرکت بازرگانی ترخيصكاران تماس حاصل نموده و نام کالا – کاتالوگ- پروفرما و در برخی مواقع نمونه کالا درخواست می گردد.

تعیین حقوق گمرکی و مالیات بر ارزش افزوده هنگام دور اظهاری

  • محاسبه ارزش CIF کالا یا همان ارزش گمرکیCIF = ارزش کالا در مبدا به اضافه کرایه و بیمه از مبدا تا اولین دفتر گمرکی

I=بیمه

به علاوه

C=مبلغ ارزی کالا*نرخ ارز اعلامی توسط گمرک

  • تعیین تعرفه و حقوق ورودی

ارزش گمرکی * ماخذ

به طور کلی حقوق گمرکی + مالیات  +عوارض   = جمع مبالغ قابل پرداخت به گمرک

جهت ارزیابی ارزش چه اینکه مشتری ای باشید که به خاطر اطلاعات ناقص از قوانین و مقررات گمرکی بخواهید مقرون به صرفه بودن واردات را کنترل نمایید چه جهت اطمینان از صحت تعرفه اظهاری وچه خواهان تاسیس شرکت تولیدی باشید و بخواهید تعرفه ماشین آلات خط تولید و مواد اولیه را بدانید و کلیه خدمات تعیین تعرفه و ارزش کالا و خدمات بازرگانی ، گروه بازرگانى ترخيصكاران به شما راهنمایی لازم را می دهد.